Naujiena


Grožis slypi netikėtose erdvėse

2021 06 11

Turbūt daugelis, žiūrėdami į Mačernio g.19, Plungėje, stovintį Plungės šilumos tinklų dūmtraukį, nemato jame nieko meniško. Ir kur gi tas meniškumas – sovietinio stiliaus statyba, kuriai tikrai nepakenktų renovacija.

Tačiau su tuo nesutiktų Vilniuje reziduojantis menininkas, kiberpanko žanro atstovas, Paulius Photoshop. Kiberpankas (angl. cyberpunk) – tai postmodernistinis mokslinės fantastikos žanras, kurio pagrindinis bruožas yra labai aukštas technologijų lygis (ypač informacinių technologijų ir kibernetikos).

Visai atsitiktinai Plungės šilumos tinklų komanda internetinėje erdvėje pastebėjo šio menininko Plungės Mačernio gatvės ir dūmtraukio meninę interpretaciją, kuri iškart patraukė mūsų smalsumą. Pakalbinome menininką ir jis su džiaugsmu sutiko pasidalinti savo darbu su Plungės miesto gyventojais.

Paulius Photoshop, šiuo metu vystantis projektą „Cyber Vilnius“, šitaip pakomentavo šio kūrinio atsiradimą: „Paprastai kuriu darbus apie tam tikras žinomas Vilniaus lokacijas, o ši Plungės lokacija buvo užsakymas iš kliento, kuris vaikystėje augo Plungėje. Aš taip pat Plungėje baigiau pirmą klasę, todėl iškart priėmiau užsakymą. Daugumai tokie grubūs pastatai atrodo baisūs ir atgrasūs, o man jie patys gražiausi ir išskirtiniausi. Visur galima įžvelgti grožį! Nereikia visko versti tik stiklo kubais, nes visa architektūra, net ir industrinė, yra nepaprastai įdomi ir graži. Mūsų sovietmečio statyba gali pritraukti fotografus ir kitokius menininkus iš viso pasaulio, o mes taip šios statybos bijom ir nekenčiam... Visu šiuo projektu bandau priversti žmones pažvelgti į tam tikras vietas iš naujo. Tarsi tai darytume pirmą kartą ir galėtume pamatyti kokios nepaprastos ir unikalios jos iš tiesų yra.“


2021-06-11 10:08